Historické vítězství našich žáků v přespolním běhu

Čtvrtek 22.9.2016 se zapíše do sportovní kroniky naší školy jako velmi významný. Postarali se o to žáci ze 6. a 7. třídy, kterým se podařilo zvítězit v okresním finále přespolního běhu. Všechny kategorie většinou vyhrávají žáci ZŠ Englišova, popř. chlapci z fotbalové třídy ZŠ Kylešovice. Letos však všem školám v okrese "vypálila rybník" naše sestava chlapců.

Individuálních vítězů už jsme měli několik, ale aby vyhrálo celé družstvo (4 - 6 žáků), to se ještě nestalo. Největší zásluhu na tom měl Adam Sochor, který nás všechny překvapil a ještě cca 100 m před cílem byl na 1. místě. Nakonec skončil na fantastickém 2. místě. Hned za ním dobíhal Martin Dzimbaník na úžasném 7. místě. David Válek byl na 11. místě a Matouš Šimon na 18. místě. Součástí týmu byl také Víktor Konečný, který měl závod skvěle rozběhnutý, ale pádu skončil na 41. místě. Bodují vždy jen 4 nejlepší v týmu.

O další výrazný úspěch se postarali žáci z 8. a 9. třídy, kteří skončili v konkurenci 15 škol na fantastickém 3. místě. V družstvu se nejlépe dařilo Martinovi Bláhovi, který skončil na 11. místě. Další trojice žáků (jmenovitě Dominik Válek, Patrik Radek a Adam Moro) doběhli společně na úžasném 19.-21. místě. Součet umístění těcho závodník byl 71, což znamenalo vynikájící 3. místo v okrese.

Radost nám udělali také dívky ze 6.-8. třídy, které skončili na 4.-5. místě. Nejvíce se dařilo Viktorii Petlachové (6. místo). Dále bodovala Ester Šarayová (22. místo), Monika Klapetková (36. místo) a Veronika Štenclová (45. místo).

V závodech 4.-5. tříd nejlépe doběhl Tomáš Vincker na 10. místě.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a chlapcům přejeme vytrvalé nohy v krajském finále.