Naši běžci čtvrtí v krajském finále

Ve čtvrtek 6.10. se jako vítězové okresního kola vydali žáci 6. a 7. třídy bojovat o umístění mezi nejlepšími v MS kraji. Objednaným autobusem jeli do Břidličné, kde se v místním biatlonovém areálu sešli nejlepší vytrvalci v kraji. Na naše chlapce čekaly dva okruhy po 1 000 m a nelehký profil tratě. První polovina byla víceméně mírně z kopce, v závěru však žáky čekal nepříjemný táhlý kopec. Náročnost zvýšilo deštivé a chladné počasí. Do startovních boxů se seřadilo 5 družstev a po výstřelu startéra vyběhli závodníci na nelehkou trať.

Závod výborně rozběhl Adam Sochor a Nikola Zavadil, kteří v prvním kole byli na čele závodního pole. Ve druhém kole bojovali ze všech sil a nakonec se Nikola Zavadil umístil na vynikajícím 3. místě a Adam Sochor na skvělém 5. místě. Další v pořadí byl dobře běžící David Válek na 17. místě. Posledním bodujícím byl Daniel Klimeš na 24.místě. Matouš Šimon a Viktor Konečný po bolestech břich a pádu se závodem protrápili.

V součtu z toho bylo 4.místo (jen o tři body na 3.místo) v MS kraji. Všichni naši běžci si zaslouží velký obdiv, protože se ještě nikomu z naší školy nepovedlo probojovat do krajského finále. Zároveň jsme byli jedinou vesnickou školou ve startovním poli, takže to podtrhává obrovský úspěch.