První vystoupení našich volejbalistů ve Volejbalové lize

Ve středu 3.10.2012 se družstvo naší školy zúčastnilo prvního letošního kola Volejbalové ligy pro ZŠ. Toto sportovní klání se uskutečnilo na palubovce špičkového sportoviště Víceúčelové haly v Opavě. V prvním zápase se naši hráči utkali s týmem ZŠ Englišova. V prvním setu jsme svedli s týmem soupeře vyrovnanou bitvu. Až v samotném závěru prvního setu se soupeř utrhl a dotáhl set k vítěznému konci 25:22. Také druhý set měl celou dobu vyrovnaný průběh. V závěru setu nám soupeř odskočil a vyhrál druhý set poměrem bodů 25:21. Náš tým ihned po tomto utkání nastoupil proti družstvu ZŠ Riegerova. Na některých našich hráčích byla patrná únava z prvního těžkého utkání. Náš tým se ale o to víc semkl a podal vyrovnaný týmový výkon, který nám přinesl vítězství v prvním setu 25:22. V druhém setu se ale karta obrátila. Soupeř zlepšil svou hru v poli a my jsme byli unavenější. Mírně zaskočeni zlepšenou hrou soupeře jsme druhý set prohráli 20:25. Na řadu tak přišel třetí, rozhodující set, který se hrál jen do 15-ti bodů. V tomto setu zkoncentrovali naši hráči poslední zbytky sil a hned v úvodu setu odskočili svému soupeři na rozdíl pěti bodů. I přesto dospěl set do dramatické koncovky, ve které měl náš tým pevnější nervy a rozhodující set jsme vyhráli nejtěsnějším rozdílem 16:14. Zápas proti ZŠ Riegerova jsme tak vyhráli  2:1 na sety. V prvním našem letošním vystoupení ve Volejbalové lize pro ZŠ jsme tak zaznamenali jednu porážku a jedno vítězství.

Sestava:

Kateřina Prasková, Lumír Král, Kristina Radková, Martin Velecký, Roman Bláha, Pavel Fiedler, David Kramný, Terezie Kachtíková, Natálie Prdová.

Výsledky:

ZŠ Stěbořice : ZŠ Englišova 0:2 (22:25; 21:25)

ZŠ Stěbořice : ZŠ Riegerova 2:1 (25:22; 20:25; 16:14)

Všem jmenovaným děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a držíme palce i v dalším kole Volejbalové ligy.

Autor: Martin Kuček