Na okresním finále přespolního běhu zazářila děvčata z nižšího stupně a Tomáš Vincker

Ve čtvrtek 20.9.2018 se v Opavě u Stříbrného jezera konalo okresní finále v přespolním běhu. Tři desítky reprezentantů naší školy se vydaly poprat o co nejlepší výsledek.

Každý rok má naše škola v tomto závodě nějaký úspěch, tak všichni s napětím čekali, jak tomu bude letos. Závod zahájili naši nejmladší, tzn. chlapci a dívky ze 4. a 5. třídy. Velké naděje se právě vkládaly do této kategorie.

Fantasticky si vedlo družstvo děvčat, které si závodů odvezlo stříbrné medaile. O body do pořadí se postarala Emma Pommerová (14. místo), Alena Kovalčíková (15. místo), Kateřina Vladařová (18. místo) a Barbora Ondráčková (31. místo).

Výborně běželi také chlapci ve stejné věkové kategorii a dosáhli na krásné 5. místo. Nejlépe si vedl Václav Holuša (24.), Jonáš Vincker (25.) a Petr Kovalčík (26.).

Družstvo chlapců 6. a 7. třídy potvrdilo své kvality a umístilo se na pěkném 6. místě. Nejvíce se o to postaral skvělým výkonem běžec Tomáš Vincker, který doběhl na neuvěřitelném 2. místě.

Z šestičlenného družstva dívek si nejlépe vedla Nela Frenzelová (32. místo). Celkově holky skončily na 10. místě.

Na starší žáky a žákyně (8.-9. třída) čekala nejdelší trasa, což se projevilo na počtu zúčastněných závodníků. Mezi dívkami si nejlépe vedla Veronika Štenclová (13. místo). V závodě chlapců na 3000 m běžel výborně Nikola Zavadil (7. místo). Dívky celkově skončily na 7. místě, chlapci na 8. místě.

Jsem rád, že se zatím můžeme každoročně přespolního běhu aktivně účastnit. Závod je nesmírně fyzicky náročný a z důvodu velkého počtu startujících i tvrdý. Proto všem našim reprezentantům patří obrovské poděkování za účast v tomto závodě!