Naše mladé fotbalistky skončily na 4. místě v republikovém finále Školské futsalové ligy 7

Třetí týden v roce 2018 byl pro naše nejmladší fotbalistky sportovně velmi náročný. V pondělí 15.1.2018 se vydaly usilovat o postup do Ostravy, kde se hrálo konferenční finále Školské futsalové ligy kategorie 7 – žákyně ze 7. a 6. třídy, popřípadě mladší. Turnaje se zúčastnily tři školy a do finále postupovaly dvě nejlepší.

V prvním utkání se naše hráčky střetly se ZŠ Přerov.  Od začátku holky na hřišti dominovaly, ale branku v prvním poločase nedokázaly vsítit. Přitom kopaly penaltu a několikrát šly samy na brankářku. Uklidnění přinesl až přímý kop Moniky Mičkové, která našla skulinu ve zdi. Další branku přidala Anička Zahlová a výsledek 3:0 zakončila premiérovou brankou Valerie Hlaváčová. Ve druhém utkání to už nebylo tak růžové. Hráčky ze ZŠ Kvasice byly v koncovce efektivnější a zvítězily 0:2. Přesto mohla děvčata slavit postup do pátečního finále.

Finále se hrálo ve sportovní hale v Heřmanově Městci. Závěrečného turnaje se zúčastnilo celkem šest škol ze všech koutů ČR. Pro neúčast dvou hráček základní sestavy odcestovalo na turnaj jen devět hráček. Školy byly nalosovány do dvou skupin po třech, přičemž první dva postoupily do semifinále a třetí hrál o páté místo.

Hned v prvním utkání čekal naše hráčky „křest ohněm“. Nastoupili protI favoritkám z Pardubic. Ty předváděly skvělý futsal a zaslouženě vyhrály 0:3. O postup hrála děvčata s 10.ZŠ Plzeň. Úvodní minuty naznačily, že utkání bude vyrovnané a zřejmě ho rozhodne jediný gól. Nám stačilo uhrát remízu. Naše fotbalistky výborně bránily a vytvořily i několik šancí. Utkání rozhodla kapitánka Monika Mičková, která po výhozu své sestry šla sama branku a skórovala. Vedení holky udržely a mohly slavit postup mezi nejlepší čtyři.

V semifinále je čekala ZŠ Studenec. I když holky bojovaly a statečně bránily, tak soupeřky byly lepší a zvítězily 0:3. V zápase o medaile narazily holky na 4. ZŠ Plzeň, která byla jasným favoritem. Překvapivě to byly naše hráčky, které otevřely skóre. Po pěkné přihrávce Moniky Mičkové dala svoji první branku v kariéře Tereza Lázničková a branka to byla opravdu výstavní. Holky obětavě bránily a ještě šest minut před koncem utkání vedly. Bohužel dvě chyby v bránění znamenaly prohru 1:2.

Celé vystoupení v letošní ŠKOFL 7 bylo pro mě milým překvapením. Hlavně finálový turnaj ukázal, že v hráčkách je obrovský potenciál. Všechny hráčky si zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený a obětavý výkon.