Úspěšný závodní víkend žáků sportovního klubu

V sobotu 27.4. se hned na třech závodech objevily dresy s nápisem ZŠ Stěbořice. Nejvíce zastoupená skupina se vydala na MTB závod Porubajk. V něm se soustředila na co nejlepší výsledek v kategorii základních škol, ve které startovaly družstva složena ze třech žáků školy a jedné dospělé osoby. Navíc vítěz této kategorie získá neuvěřitelných 10 000 Kč. Naše škola měla na startu dvě družstva. To první bylo složeno ze starších žáků (Matouš Šimon, Tomáš Vincker, Tomáš Frenzel a Michal Zajíček) a od začátku jelo výborně. V průběhu závodu to vypadalo, že bude soupeřit o první místo se ZŠ Hlučín Hornická. U občerstvovací stanice se nám povedlo soupeři odskočit a získat velký náskok. Necelých 7 km před cílem nás bohužel potkaly technické problémy v podobě prasklého řetězu. Bez potřebného vybavení nezbývalo, než do cíle doběhnout. Až do cílové rovinky se to dařilo, ale cca 200 m před cílovou páskou nás předjela zmíněná škola. V tu chvíli v nás převládalo velké zklamání a vztek, protože jsme mysleli, že nám jen o malý kousek uniklo vysněné první místo. Při vyhlášení bylo „naštěstí“ všechno jinak, protože se nakonec v našem případě nejednalo o souboj o vítězství, ale jen o druhé místo.

I přesto tyto nepříjemné komplikace si zaslouží kluci obrovskou pochvalu, protože jeli výborně. Kdyby nebylo technických problémů, tak jsme se určitě mnohem více přiblížili prvnímu místu. Druhé družstvo (Šimon Holuša, David Šoltis, Jakub Prejda a Tomáš Prejda) se s tratí popasovalo také výborně a dojelo na krásném 4. místě.

Naši běžci se vydali na závod Běháme s TQM. Na start se postavili celkem čtyři závodníci. Nejlépe si vedla ve své kategorii Verča Štenclová, která obsadila 2. místo. V kategorii do 14 let se na 4. umístil Tomáš Jasník, na 5. místě Honza Frenzel a mezi dívkami byla čtvrtá Nela Frenzelová.

Náš dres byl vidět na stupních vítězů i v závodě Běhej lesy Lednice, kde se Prokop Holuša umístil ve své kategorii na druhém místě.