Dívčí fotbalový tým skončil na 2. místě v MS kraji - západ

Po postupu z podzimního 1. kola Coca-Cola cupu čekalo na náš dívčí tým krajské kolo. V něm v úterý 19. dubna na domácím hřišti narazily na trio soupeřek. V prvním utkání se střela devčata se ZŠ Hlučín-Rovniny. Úvodní minuty přinesly vzájemné oťukávání. Jako první udeřil soupeř, kdy po chybě naší obrany skoróvala hráčka z Hlučína. Do poločasu vyrovnala opět výborně hrající Nela Ondráčková. Stejná hráčka rozhodla ve 2. poločase o vítězství našeho družstva 2:1. Velkou zásluhu na vítězství měla brankářka Michaela Sedláčková, která podržela svůj tým. Ve druhém utkání narazila děvčata na suverenní ZŠ Otická Opava, která měla ve své sestavě dvě výborné fotbalistky, což se ukázalo jako rozdílový faktor. Naše holky se snažily, ale na výhru to bohužel nestačilo a prohráli jsme 0:2. Velkou poklonu si z tohoto zápasu zaslouží Eliška Baranová, která statečně bránila nejlepší hráčku celého turnaje. V posledním zápase jsme hráli se ZŠ Městem Albrechtice o druhé místo. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Po velkých chybách jsme poločas prohráli 2:1. Ve druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila a díky hattricku kapitánky Nely Ondráčkové jsme mohli slavit vítězství 3:2 a celkové druhé místo.

I když letos hráčky do dalšího kola nepostoupily, tak si všechny zaslouží velkou pochalu za předvedenou hru a bojovnost. Zápasy také ukázaly, že máme spoustu šikovných mladých hráček a pokud budou mít stejný zájem jako letos, tak dívčí fotbal může pokračovat i v dalších letech.

Děkujeme všem hráčkám za vzornou reprezentaci školy.