Dívčí fotbalový tým úspěšně vstoupil do Coca-Cola Cupu

Děvčata z naší školy chtějí letos navázat na loňský úspěch (3.-8.místo v ČR) ve fotbalovém turnaji Coca-Cola Cup. Po odchodu několika opor se tvoří nový tým, který čítá 23 hráček.

První překážkou v 1. kole poháru byla ZŠ Šrámkova Opava. Vloni tuto školu holky sice porazily 2:0, ale věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduchý zápas.

Důležité bylo dát rychlý gól, aby se hra uklidnila. To se podařilo už ve 4. minutě, kdy skórovala Veronika Kořistková. Hned po 2. minutách dala branku Michaela Králová. Soupeřky se prakticky nedostaly za polovinu hřiště. Do poločasu výsledek pojistila Nela Ondráčková. Stav 3:0 umožnil prostřídat všech 11 náhradnic. Ve druhém poločase navýšila skóre krásnou střelou Natálie Prdová. Holky ukázaly svým spolužákům, že fotbal hrát umí. Jejich píle a nadšení pro hru určitě přinese další zlepšení.

Všem hráčkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Sestava:

Brankářka: Aneta Šajtarová

Obrana: Terezie Kachtíková, Veronika Burdová, Adéla Mičková, Katka Michnová, Katka Válková, Karolína Pavelková, Nikol Hříbková

Záloha: Veronika Kořistková, Kristýna Baranová, Natálie Prdová, Klára Moravcová, Hanka Balová, Eliška Baranová, Markéta Benatzká, Jana Stašková

Útok: Michaela Králová, Nela Ondráčková, Štěpánka Matulová, Lucie Rousseau

Autor: Michal Zajíček