Okresní finále v plavání - II. kategorie

Dne 22.11.2018 v Městských lázních v Opavě proběhlo okresní finále v plavání. Za školu mohlo startovat v dané kategorii jedno 6-ti členné družstvo dívek a jedno družstvo chlapců. Ve II.kategorii (4-5.třída) se soutěžilo volným způsobem individuálně na 25m (počítali se 4 nejlepší časy) a celkově jako 6-ti členné družstvo ve štafetě taktéž volným způsobem (nejčastěji kraul). Aby mohla být škola bodově klasifikována, musela splnit obě disciplíny zak teré byli podle výkonu přiděleny body.
Této soutěže se naše škola zúčastnila poprvé a ve velké konkurenci mnohem větších škol si překvapivě nevedla vůbec špatně.

U dívek startovalo celkem 8 škol (+1 škola která neměla vůbec dívčí družstvo a +1 škola která měla pouze 4-členné družstvo a proto se nemohla účastnit štafety) a celkově holky skončili na pěkném 6.místě.
Individuálně z 52 startujících dívek si nejlépe vedla Klára Černá která měla 24. nejlepší čas.

U chlapců startovalo všech 10 škol s plnými družstvy a bojovalo se zejména u štafet do posledního dechu, nebo spíše záběru. Celkově se chlapci umístili na skvělém 5. místě. Individuálně z 60-ti startujících chlapců si nejlépe vedl Jonáš Vincker který měl dokonce 11. nejlepší čas.

Všem účastněným žákům děkuji za sportovní zážitek a jsem velmi rád, že jsme se této soutěže zůčastnili a dokázali poskládat dvě silná družstva, která naši školu (ne jen svým výkonem ale i ukázněností a fanděním spolužáků) velice pěkně reprezentovala.

Autor: Ondřej Zela