Žáci 2. stupně se v letošním školním roce zúčastnili již 4. ročníku Ligy sportu. Liga měla na programu rekordních 11 disciplín, z toho ve dvou závodili pouze třídy.
Na slavnostním vyhlášení bylo oceněno deset nejlepších sportovců a sportovní třída roku. Žáci se mohli těšit na věcné odměny, které se letos vyšplhaly na celkovou hodnotu cca 3 000 Kč. Většinu cen do soutěže věnovala prodejna jízdních kol Opavel. Nejlepší sportovci dostali medaile, které vyrobila keramická dílna pod vedením Katky Cihlářové.
Letošnímu ročníku dominovali dva sportovci – Nela Ondráčková a Martin Bláha, kteří získali náskok už od úvodních soutěží. Vítězem Ligy sportu a zároveň sportovcem školního roku 2015/2016 se nakonec stal Martin Bláha ze 7. třídy, který zvítězil o 7 bodů.
Až do závodu v duatlonu byl dramatický boj o sportovní třídu roku, protože do této chvíle byly na 1. – 2. místě žáci 7. a 9. třídy. Poslední dvě disciplíny rozhodly, že sportovní třídou se stali žáci 9. třídy.
Doufám, že v zájmu o sport budou žáci pokračovat i v dalších letech a uvidíme spoustu pěkných výkonů.
Výsledky:
LIGA SPORTU 2015 - 2016 | |||||||||||||
pořadí tříd | |||||||||||||
Pořadí | Třída | Kola | Celkem | ||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | |||
1. | 9. | 16 | 29,5 | 43 | 37,5 | 35 | 29,5 | 43 | 29 | 14 | 46 | 37 | 359,5 |
2. | 7. | 19 | 35,5 | 33 | 32 | 32 | 37 | 39 | 34 | 15 | 34 | 15 | 325,5 |
3. | 6. | 6 | 30 | 4 | 32 | 31 | 23 | 24 | 30 | 15 | 28 | 32 | 255 |
4. | 8. | 12 | 34,5 | 6 | 23,5 | 28 | 7,5 | 7 | 22 | 14 | 10 | 6 | 170,5 |
BODOVANÉ SOUTĚŽE | |||||||||||||
1. Orientační běh (bodovala 3 nejlepší družstva z každé třídy) | |||||||||||||
2. Střelba ze vzduchové pušky | |||||||||||||
3. Běh do vrchu | |||||||||||||
4. Člunkový běh 4x10m | |||||||||||||
5. Vánoční laťka | |||||||||||||
6. Zlatá brusle - rychlobruslení | |||||||||||||
7. Silový čtyřboj | |||||||||||||
8. Střelba na koš | |||||||||||||
9. Štafetový běh | |||||||||||||
10. Stolní tenis | |||||||||||||
11. Duatlon |
LIGA SPORTU 2015 - 2016 | ||||||||||||||
Konečné pořadí jednotlivců | ||||||||||||||
Pořadí | Příjmení a jméno | Třída | Kola | Celkem | ||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
1. | Bláha Martin | 7. | 8 | 8 | 8 | 8 | 6 | 8 | 6 | 8 | 8 | 68 | ||
2. | Ondráčková Nela | 9. | 2 | 6 | 8 | 8 | 8 | 6 | 8 | 8 | 7 | 61 | ||
3. | Bláha Dominik | 9. | 4,5 | 5 | 5,5 | 0 | 8 | 5 | 8 | 5 | 6 | 47 | ||
4. | Kramný Vojtěch | 9. | 6 | 0 | 8 | 2 | 4,5 | 6 | 6 | 8 | 4 | 44,5 | ||
5. | Král Petr | 9. | 2 | 8 | 4 | 6 | 6 | 8 | 1 | 0 | 8 | 43 | ||
6. | Petlachová Viktorie | 6. | 2 | 0 | 1 | 7 | 6 | 5 | 6 | 6 | 8 | 41 | ||
7. | Klimeš Daniel | 6. | 6 | 3 | 5 | 1 | 2 | 1 | 4 | 5 | 4 | 31 | ||
8. | Mocek Štěpán | 7. | 1,5 | 2 | 1 | 5 | 8 | 2 | 0 | 6 | 2 | 27,5 | ||
9. | Moravcová Klára | 9. | 0 | 8 | 6 | 1,5 | 0 | 0 | 0 | 4 | 7 | 26,5 | ||
10. | Kramná Eliška | 6. | 2 | 0 | 8 | 0 | 5 | 6 | 0 | 4,5 | 0 | 25,5 | ||
11.-12. | Řehulka Jan | 7. | 4 | 1 | 6 | 0 | 0 | 6 | 8 | 0 | 0 | 25 | ||
11.-12. | Stará Iveta | 7. | 0 | 0 | 6 | 0 | 4 | 8 | 5 | 2 | 0 | 25 | ||
13. | Šarayová Ester | 7. | 5 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 8 | 0 | 23 | ||
14. | Machovský Jan | 8. | 8 | 0 | 5,5 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 22,5 | ||
15.-17. | Glocman Adam | 7. | 1 | 6 | 1 | 2 | 5 | 5 | 1 | 0 | 0 | 21 | ||
15.-17. | Šimon Matouš | 6. | 1 | 0 | 2 | 3 | 3 | 4 | 1 | 1 | 6 | 21 | ||
15.-17. | Štenclová Veronika | 6. | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 8 | 1 | 6 | 21 | ||
18. | Šimkovský Martin | 9. | 1 | 0 | 3 | 5 | 3 | 3 | 1 | 1 | 3 | 20 | ||
19. | Mičková Adéla | 9. | 0 | 5 | 2 | 4,5 | 0 | 5 | 0 | 3 | 0 | 19,5 | ||
20. | Mičková Melanie | 7. | 1 | 0 | 4 | 5 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 19 | ||
21.-23. | Válek Dominik | 8. | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 5 | 0 | 5 | 17 | ||
21.-23. | Kramný Štěpán | 8. | 4,5 | 3 | 1 | 1 | 4,5 | 1 | 1 | 1 | 0 | 17 | ||
21.-23. | Klapetková Monika | 7. | 1 | 0 | 1 | 7 | 2 | 0 | 0 | 1 | 5 | 17 | ||
24. | Matulová Štěpánka | 9. | 5 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 16 | ||
25. | Balová Hana | 8. | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 15 | ||
26. | Baier Adam | 6. | 1 | 0 | 4 | 6 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 14 | ||
27. | Pavlíček Jonáš | 6. | 1,5 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | 13,5 | ||
28. | Šafránková Karolína | 8. | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 13 | ||
29.-30. | Kavanová Nela | 7. | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 12 | ||
29.-30. | Klapetek Patrik | 9. | 1 | 0 | 1 | 4 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 12 | ||
Zemek Štěpán | 7. | 0 | 5 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2,5 | 0 | 11,5 | |||
Kramný Lukáš | 9. | 0 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 11 | |||
Hopa Tomáš | 8. | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 11 | |||
Hříbková Nikola | 7. | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4,5 | 0 | 10,5 | |||
Kořistková Karolína | 6. | 1 | 0 | 5 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | |||
Konečná Sára | 6. | 7 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 10 | |||
Solnický Jan | 8. | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 | |||
Dzimbaník Martin | 6. | 1,5 | 0 | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9,5 | |||
Krajčír Samuel | 6. | 1 | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 8 | |||
Šajtar Vojtěch | 7. | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 8 | |||
Král Vojtěch | 6. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | 8 | |||
Sedláčková Natálie | 6. | 4 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 8 | |||
Ručilová Eva | 6. | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 8 | |||
Moro Adam | 8. | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 4 | 0 | 8 | |||
Hajka Ondřej | 9. | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 8 | |||
Gracová Adéla | 7. | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | |||
Baranová Eliška | 7. | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | |||
Baierová Nikol | 9. | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
Fišer Matěj | 6. | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 6 | |||
Jedličková Lucie | 8. | 0 | 0 | 4 | 1,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,5 | |||
Fuchsíková Eliška | 8. | 1 | 0 | 0 | 4,5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5,5 | |||
Sedláčková Michaela | 8. | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | |||
Steuer Tomáš | 6. | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | |||
Vítek Jiří | 7. | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | |||
Durda Michal | 7. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 5 | |||
Milde Roman | 7. | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 | |||
Škubníková Zuzana | 6. | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 5 | |||
Jureček Matyáš | 6. | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2,5 | 0 | 4,5 | |||
Šťavík Štěpán | 7. | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
Ficová Eliška | 7. | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | |||
Hruška Ondřej | 9. | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
Michnová Kateřina | 8. | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
Králová Veronika | 8. | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
Rousseau Lucie | 8. | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
Šťastník Štěpán | 6. | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | |||
Kašík Roman | 6. | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | |||
Králová Terezie | 6. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Havlík Pavel | 6. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Ručil David | 8. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Kunertová Natálie | 9. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Zwinger Viktor | 7. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Kapera Vojtěch | 9. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Strnadlová Eva | 7. | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Ondráček Jakub | 6. | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
Malchárková Monika | 8. | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||
DISCIPLINY LIGY SPORTU 2015 - 2016 | ||||||||||||||
1. Střelba ze vzduchové pušky | ||||||||||||||
2. Běh do vrchu | ||||||||||||||
3. Člunkový běh 4 x 10 m | ||||||||||||||
4. Vánoční laťka | ||||||||||||||
5. Zlatá brusle | ||||||||||||||
6. Silový čtyřboj | ||||||||||||||
7. Střelba na koš | ||||||||||||||
8. Stolní tenis | ||||||||||||||
9. Duatlon |
ZŠ Stěbořice, okres Opava
Stěbořice 150
747 51
Tel.: 553 661 021
Mob.: 602 521 414
E-mail veřejnost:
E-mail rodiče:
IČO: 47813016
Datová schránka: v9s66dd
Školní družina
Tel.: 553 653 275
Školní jídelna
Tel.: 553 661 029
Zřizovatel školy: