Vyhlášení Ligy sportu 2013/2014

Během školního roku probíhal v naší škole druhý ročník Ligy sportu. Liga opět čítala deset disciplín. Žáci byli rozděleni do kategorií mladších žáků a žákyň (6. a 7. třída) a starších žáků a žákyň (8. a 9. třída). Každá disciplína měla čtyři vítěze, kteří získali osm bodů do celkového hodnocení. Další pořadí bylo obodováno sestupně. Zároveň se body žáků připisovaly pro třídu.

O celkovém pořadí rozhodla až poslední disciplína. Letos to byl duatlon, který můžeme označit za opravdu poctivý závod, které se zúčastnili jen ti nejodvážnější.

Na slavnostním vyhlášení bylo oceněno dvanáct nejlepších sportovců a sportovní třída roku. Žáci se mohli těšit na věcné odměny, které se letos vyšplhaly až celkovou hodnotu cca 4 000 Kč. Některé ceny do soutěže věnovala prodejna jízdních kol Opavel a pohár pro vítězku vyrobila školní keramická díla.

S velkým náskokem 55,5 bodů se nejlepší třídou stala 7. třída, která získala velký dort a putovní pohár z keramiky.

Vítězem Ligy sportu a zároveň sportovcem školního roku 2013/2014 se stala Natálie Prdová z 8. třídy, která s velkým aplausem převzala putovní trofej, keramický pohár, značkové hodinky, sportovní batoh a další drobné ceny.

Letošní Liga sportu byla rekordní v počtu zúčastněných žáků. Průměrná účast činila okolo 40 žáků/disciplína, což je vynikající. Během roku žáci překonali nebo vyrovnali několik rekordů školy. Nejkrásnější atmosféra byla na Vánoční laťce, kde diváci vytvořili pro závodníky úžasnou atmosféru.

Doufám, že v nastoleném trendu v Lize sportu budou žáci pokračovat i příští školní rok.

Autor: Michal Zajíček