Žáci ON-OFF Teamu zařili během října na běžeckých závodech

Žáci školního sportovního klubu v říjnu odložili své závodní kola a nazuli běžecké boty. Čekalo je totiž hned několik běžeckých závodů. Nejprve se vydali na krosový závod Fachman kros, který v osadě Svoboda pořádá ZŠ Stěpánkovice. Závod každý rok přiláká velký počet dětí a letos tomu nebylo jinak. V našich barvách se nejvíce dařilo Jonáši a Tomáši Vinckerovi, kteří ve svých kategoriích zvítězili. Další sourozenecká dvojice - Nela a Tomáš Frenzelovi drželi spolu a oba se umístili na skvělém 3. místě.

O týden později se naši závodníci vydali na již 49. ročník přespolního běhu Slavkovský lesík. Nadherné babí léto přivítalo na start několik běžců a mezi nimi nechybělo 12 našich závodníků, což byla zatím největší účast v krátké historii klubu. Ti si navíc nevedli vůbec špatně a několik z nich se postavilo na stupně vítězů - viz výsledky.

Závěrečným závodem v nabitých třech týdnech byl prestižní Silesia kros marathon. Na závodníky oproti minulému týdnu čekalo typické podzimní počasí - 10 °C, mlha a občasný déšť. Ani to však neodradilo naše závodníky a na start se jich postavilo celkem šest. Ti nejmladší běželi trasu v délce 1500 m. Starší závodníci už museli skousnout větší porci a to v délce 3400 m.

Výsledky:

Fachman kros

Slavkovský lesík

Silesia kros marathon

Dělá nám obrovskou radost, že žáci projevují takový zájem o běžecké závody a reprezentují školu i o víkendech. Samozřejmě jim přejeme hodně úspěchů v dalších závodech.

Autor: Michal Zajíček